2024-09-05

Akcija „Saugom lašišą“: prieš pirkdami pasitikrinkite, ar žuvis pagauta teisėtai

Aplinkos apsauga (asociatyvi nuotrauka)

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad verslinė lašišų ir šlakių žvejyba Lietuvoje yra draudžiama. Be to, draudžiama pardavinėti ir mėgėjų žvejybos metu pagautus laimikius, todėl rinkoje negalima prekiauti ar supirkti šių žuvų be įsigijimo dokumentų. 

„Labai vertiname visuomenės pastangas prisidėti prie šių vertingų žuvų išteklių išsaugojimo. Skatiname gyventojus elgtis atsakingai – prieš perkant lašišą ar šlakį, būtinai paprašykite pardavėjų pateikti įsigijimo dokumentus. Be šių dokumentų nepirkite sugautų žuvų ir, jei įtariate, kad laimikis pagautas neteisėtai, užfiksuokite pažeidimo aplinkybes ir nedelsdami praneškite apie neteisėtą prekybą telefonu 112,“ – ragina Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė. 

Prekybos ir supirkimo draudimai 

Svarbu žinoti, kad ne tik pardavinėti, bet ir įsigyti mėgėjų žvejybos metu pagautus laimikius yra draudžiama. Administracinė atsakomybė taikoma: 

  • už mėgėjų žvejybos būdu sužvejotų žuvų ir iš jų pagamintų produktų prekybą ar įsigijimą taikoma atsakomybė nuo 180 iki 580 eurų; 
  • lašišų ir šlakių žvejyboje naudojant draudžiamus žvejybos įrankius ar draudžiamus būdus gresia bauda nuo 600 iki 1 500 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu; 
  • už neteisėtai sugautą lašišą arba šlakį taikomas 970 eurų žalos apskaičiavimo bazinis įkainis. Padarytos žalos gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose atlyginimo dydis skaičiuojamas taikant trigubą padarytos žalos žuvims apskaičiavimo bazinį įkainį. 

Aplinkosaugos akcija „Saugom lašišą“ tęsis iki lapkričio 20 dienos. Siekdami apsaugoti lašišas ir šlakius jų migracijos bei neršto metu, pareigūnai vykdys reguliarius reidus prie vandens telkinių. Bus tikrinami žvejai verslininkai ir žvejai mėgėjai. 

Žvejai svarbią informaciją ras ir departamento parengtoje žvejybos atmintinėje

Primename, kad apie pastebėtus pažeidimus galite pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu [email protected].

Jei kyla aplinkosaugos klausimų, Aplinkos apsaugos departamento specialistai jus pakonsultuos telefonu +370 700 02022 arba el. paštu [email protected].