>
2022-12-02

Akcija „Lašiša“ baigėsi – kontrolė ne: tinklininkai sumokės apie 9 tūkst. eurų

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos (GGAI) pareigūnai Švenčionių rajone sulaikė du asmenis, tinklais pagavusius devynias lašišas. Vien žala žuvų ištekliams sudaro 8730 eurų.

Utenos GGAI pareigūnai, gavę informaciją iš Aplinkos apsaugos departamento Veiklos organizavimo skyriaus pareigūno, lapkričio 29 dienos vakare Kaltanėnų gyvenvietėje, Švenčionių r., sulaikė du asmenis, grįžusius į namus, neteisėtai sugavusius devynias lašišas. 

Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad minėtas lašišas piliečiai neteisėtai sugavo dviem statomaisiais tinklais iš guminės valties Neries upėje Vilniaus r., už 114 km nuo sulaikymo vietos. Perstatyti statomieji tinklai buvo surasti ir ištraukti iš karto, nuvykus prie Neries upės, po minėtų piliečių sulaikymo. Asmenims gresia administracinė atsakomybė nuo 120 iki 300 eurų su guminės plaukiojimo priemonės ir dviejų statomųjų tinklų konfiskavimu, taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri yra 8730 eurų.

 „Norime pabrėžti, kad, nors akcija „Lašiša“ jau pasibaigusi, pareigūnų dėmesys lašišų ir šlakių apsaugai išlieka padidintas“, – sako Utenos GGAI viršininkas Almantas Vaičiūnas.  

Vaizdo įrašą rasite https://www.facebook.com/aplinkosapsaugosdepartamentas