BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Želdynai ir želdiniai

KLAUSIMAS

Kokie reikalavimai taikomi nendrėms pjauti (2020-12-16)?

 

ATSAKYMAS (2020-12-16)

 

Pagal Laukinės augalijos išteklių naudojimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2000 m. balandžio 27 d. įsakymu Nr. 173 „Dėl Laukinės augalijos išteklių naudojimo tvarkos patvirtinimo“, (toliau – Tvarka) 6 punktą, valstybinėje žemėje kirsti kadagius, imti miško paklotę, lupti žievę nuo medžių ir krūmų (šaltekšnių ir gluosnių), rauti medžių bei krūmų šaknis, pjauti nendres, medžių ir krūmų (išskyrus šaltalankių) šakeles, šienauti miško žemėje, kasti medžių ir krūmų savaiminukų sodmenis bei puskrūmius ir krūmokšnius, išdėstyti avilius ir bitides galima suderinus su žemės, miško ar vandens telkinių savininku, valdytoju ar naudotoju.

Tvarkos 29 punktas nustato, jog nendres pjauti leidžiama vandens telkiniuose, pelkėse ir užpelkėjusiose žemėse nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 18 d., o 30 punkte nurodyta,  kad vandens telkiniuose nendres pjauti leidžiama statmenai kranto linijai iki 100 m pločio ruožais, tarp jų paliekant tokio paties pločio nepjautus ruožus.

Atsižvelgiant į paminėtas teisės akto nuostatas, suinteresuoti asmenys turėtų:

- išsiaiškinti, ar nendrių pjovimas laikinai neuždraustas savivaldos institucijų sprendimais;

- nendrių pjovimą suderinti su paviršinio vandens telkinio savininku, valdytoju ar naudotoju;

- laikytis nendrėms pjauti taikomų reikalavimų.   

KLAUSIMAS
Kokiais būdais medžiai ir krūmai priskiriami saugotiniems?


ATSAKYMAS (2020-06-11)
Atsakydami į Jūsų paklausimą informuojame, kad Departamentas neįgaliotas oficialiai aiškinti įstatymų ar kitų teisės aktų ir jų taikymo, todėl teikiame Departamento specialistų nuomonę paklausime keliamu klausimu. Paklausime pateikti duomenys netikrinami, atsakymas rengiamas pagal pateiktus duomenis. Asmeniui papildomai pateikus informacijos apie konkrečias faktines aplinkybes, nenurodytas paklausime, gali pasikeisti ir Departamento konsultacijos turinys.
Pagal Želdynų įstatymo 20 straipsnio 1 ir 2 dalių nuostatas medžiai ir krūmai saugotiniems priskiriami 2 būdais:
1) Lietuvos Respublikos Vyriausybė Aplinkos ministerijos teikimu nustato saugotinų medžių ir krūmų, augančių ne miškų ūkio paskirties žemėje, kriterijus ir pagal juos medžius ir krūmus  priskiria saugotiniems. Kriterijai, pagal kuriuos medžiai ir krūmai, augantys ne miškų ūkio paskirties žemėje, priskiriami saugotiniems, patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. kovo 12 d. nutarimu Nr. 206 „Dėl Kriterijų, pagal kuriuos medžiai ir krūmai, augantys ne miškų ūkio paskirties žemėje, priskiriami saugotiniems, patvirtinimo ir medžių ir krūmų priskyrimo saugotiniems“. Vadovaujantis kriterijų priedo „Saugotinų medžių ir krūmų kriterijai“ nuostatomis, medžiai ir krūmai saugotiniems priskiriami atsižvelgiant į medžių ir krūmų augimo teritoriją, gentį ir (ar) rūšį, kamieno skersmens (1,3 m aukštyje) ir aukščio parametrus. 
2) Savivaldybės, atsižvelgdamos į Aplinkos ministerijos nustatytus kriterijus, patvirtintus aplinkos ministro 2007 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. D1-716 „Dėl Kriterijų, pagal kuriuos dendrologiškai, ekologiškai, estetiškai vertingi, kultūros paveldui ir kraštovaizdžiui reikšmingi želdiniai, augantys privačioje žemėje, priskiriami saugotiniems“, dendrologiškai, ekologiškai, estetiškai vertingus, kultūros paveldui ir kraštovaizdžiui reikšmingus želdinius, augančius privačioje žemėje, skelbia saugotinais.  
Konsultacijoje nurodytus teisės aktus galite rasti Teisės aktų registro interneto svetainėje www.e-tar.lt.)
Ši konsultacija pateikiama pagal jos pasirašymo dieną galiojančius teisės aktus ir negali būti laikoma Departamento sprendimu konkrečioje situacijoje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-16