BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Plaukiojimo priemonių įleidimas į paviršinius vandens telkinius

KLAUSIMAS
Ar galimas plaukiojimo priemonių nuleidimas į vandens telkinį arba iškėlimas iš vandens telkinio naudojant autotransporto priemones?


ATSAKYMAS (2020-05-07)
Atsakydami į Jūsų paklausimą informuojame, kad Departamentas neįgaliotas oficialiai aiškinti įstatymų ar kitų teisės aktų ir jų taikymo, todėl teikiame Departamento specialistų nuomonę paklausime keliamu klausimu. Paklausime pateikti duomenys netikrinami, atsakymas rengiamas pagal pateiktus duomenis. Asmeniui papildomai pateikus informacijos apie konkrečias faktines aplinkybes, nenurodytas paklausime, gali pasikeisti ir Departamento konsultacijos turinys.
Informuojame, kad specialiąsias sąlygas veiklai paviršiniuose vandens telkiniuose, paviršinių vandens telkinių apsaugos zonose ir paviršinių vandens telkinių pakrantės apsaugos juostose reglamentuoja Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas (toliau – Įstatymas), kurio tikslas yra užtikrinti visuomenės sveikatos saugą, šiame įstatyme nurodytų objektų ar veiklos apsaugą nuo neigiamų veiksnių ar poveikio, valstybės saugumą, aplinkos ir viešojo intereso apsaugą šiame įstatyme nurodytose teritorijose. 
Įstatymo 98 straipsnio „Specialiosios žemės naudojimo sąlygos paviršiniuose vandens telkiniuose“ 5 dalyje nurodoma, kad paviršiniuose vandens telkiniuose draudžiama važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis, traktoriais ir savaeigėmis mašinomis paviršinių vandens telkinių dugnu, išskyrus šiame Įstatyme numatytais atvejais. Vienas tokių atvejų (susijęs su paklausime pateiktais klausimais) yra numatytas Įstatymo 98 straipsnio 5 dalies c punkte, kai nustatytose vietose į paviršinį vandens telkinį nuleidžiamos (ištraukiamos) plaukiojimo priemonės.
Įstatymo 99 straipsnio „Specialiosios žemės naudojimo sąlygos paviršinių vandens telkinių apsaugos zonose“ 11 dalyje nurodyta, kad paviršinių vandens telkinių apsaugos zonose draudžiama važiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ir jas statyti arčiau kaip 25 metrai nuo vandens telkinio kranto, išskyrus šiame Įstatyme numatytais atvejais. Vienas tokių atvejų (susijęs su pateiktais klausimais paklausime) yra numatytas Įstatymo 99 straipsnio 11 dalies d punkte, kai reikia į vandenį nuleisti plaukiojimo priemones arba užvažiuoti motorinėmis transporto priemonėmis ant paviršinio vandens telkinio ledo, jeigu teisės aktuose tokia veikla šiame telkinyje leidžiama. Minėtos nuostatos atkartojamos Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo 100 straipsnio „Specialiosios žemės naudojimo sąlygos paviršinių vandens telkinių pakrantės apsaugos juostose“ 1 dalyje – paviršinių vandens telkinių pakrantės apsaugos juostose draudžiama atlikti darbus ir veiksmus, draudžiamus paviršinių vandens telkinių apsaugos zonose pagal šio įstatymo 99 straipsnio nuostatas.
Atkreiptinas dėmesys į poįstatyminio teisės akto nuostatas, susijusias su plaukiojimo priemonių nuleidimu į paviršinius vandens telkinius – Aplinkosaugos sąlygų plaukioti paviršiniuose vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis ir plūduriuojančių priemonių įrengimo ir naudojimo, jų statymo ir (arba) švartavimo aplinkosauginius reikalavimus, patvirtintus Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. D1-187 „Dėl Aplinkosaugos sąlygų plaukioti paviršiniuose vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis ir plūduriuojančių priemonių įrengimo ir naudojimo, jų statymo ir (arba) švartavimo aplinkosauginių reikalavimų patvirtinimo“, kurio 6 punkte nurodoma, kad „Plaukiojimo priemonių nuleidimas į vandens telkinį arba iškėlimas iš vandens telkinio naudojant autotransporto priemones galimas tik įrengtose vietose (uostuose, prieplaukose ir kitose vietose, kur įrengti elingai ar kitos specialios priemonės plaukiojimo priemonių nuleidimui ar iškėlimui)“. Minėtos aplinkosaugos sąlygos taikomos plaukiojimo priemonių savininkams ir naudotojams, naudojantiems ir laikantiems plaukiojimo priemones Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiuose valstybiniuose ir privačiuose vandens telkiniuose. 
(Konsultacijoje nurodytus teisės aktus galite rasti Teisės aktų registro interneto svetainėje www.e-tar.lt.)
Ši konsultacija pateikiama pagal jos pasirašymo dieną galiojančius teisės aktus ir negali būti laikoma Departamento sprendimu konkrečioje situacijoje.
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-13