BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


KLAUSIMAS

Ar galima gatvių valymo ir laistymo automašiną įsigyti už Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšas? Jei taip, prašom nurodyti tinkamiausios priemonės pavadinimą.

ATSAKYMAS (2020-02-24, Nr. (7.2)-AD5-3029)

Atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad Departamentas neįgaliotas oficialiai aiškinti įstatymų ar kitų teisės aktų ir jų taikymo, todėl teikiame Departamento specialistų nuomonę paklausime keliamu klausimu. Paklausime pateikti duomenys netikrinami, atsakymas rengiamas pagal pateiktus duomenis. Asmeniui papildomai pateikus informacijos apie konkrečias faktines aplinkybes, nenurodytas paklausime, gali pasikeisti ir Departamento konsultacijos turinys.

Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų šaltiniai ir jų naudojimo tvarka nustatyti Lietuvos Respublikos savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos įstatyme (toliau – SAARSP įstatymas). Vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos parengtomis Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų naudojimo rekomendacijomis (toliau – Rekomendacijos) (Rekomendacijos skelbiamos Aplinkos ministerijos interneto svetainės rubrikos „Finansinės programos“ porubrikėje „Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo programa“), savivaldybės įgyvendinama priemonė turi atitikti SAARSP įstatymo nuostatas, programos lėšos negali būti naudojamos su savivaldybių funkcijomis aplinkosaugos srityje nesusijusioms priemonėms finansuoti. Rekomendacijų 1.7 papunktyje kaip viena iš aplinkos kokybės gerinimo ir aplinkos apsaugos priemonių nurodyti gatvių plovimo ir (ar) laistymo, naudojant ir (ar) nenaudojant kietąsias daleles surišančias medžiagas, darbai ir kietąsias daleles surišančių medžiagų įsigijimas. Tačiau gatvių valymo ir laistymo automašinos įsigijimas, mūsų nuomone, nebūtų SAARSP lėšomis tinkama finansuoti priemonė.

Ši konsultacija pateikiama pagal jos pasirašymo dieną galiojančius teisės aktus ir negali būti laikoma Departamento sprendimu konkrečioje situacijoje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-12