BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


KLAUSIMAS

Ar ne pelno siekiančios organizacijos, t. y. viešosios įstaigos, privalo mokėti mokestį už aplinkos teršimą iš mobilių taršos šaltinių?

ATSAKYMAS (2021-08-20)

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo 5 straipsnio 2 dalies nuostatomis, mokestį už aplinkos teršimą iš mobiliųjų taršos šaltinių moka fiziniai asmenys, juridiniai asmenys, kitos organizacijos ir jų padaliniai, kurie komercinei veiklai naudoja mobiliuosius taršos šaltinius, siekdami gauti ir (ar) uždirbti pajamų ar kitos ekonominės naudos.  Pagal Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatymo 3 straipsnio 4 dalį, viešoji įstaiga turi teisę verstis įstatymų nedraudžiama ūkine komercine veikla kuri yra neatsiejamai susijusi su jos veiklos tikslais. Mokestis už aplinkos teršimą iš mobilių taršos šaltinių turi būti mokamas už viešosios įstaigos ūkinei komercinei veiklai naudojamus mobilius taršos šaltinius.

Ši konsultacija pateikiama pagal jos pasirašymo dieną galiojančius teisės aktus ir negali būti laikoma Departamento sprendimu konkrečioje situacijoje.

 

KLAUSIMAS

Kaip taikomi Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo 6 straipsnio „Mokesčio lengvatos“ 2 dalies 1 punkto reikalavimai nustatant lengvatas pagal transporto priemonės registracijos metus? 

 

ATSAKYMAS

Pagal šio straipsnio 2 dalyje pateiktą  1 punkto formuluotę, nuo mokesčio atleidžiami  mokesčio mokėtojai, teršiantys: iš M1 ir N1 kategorijos kelių transporto priemonių, varomų benzinu ir (ar) dujomis, kurios pirmą kartą registruotos  ne anksčiau kaip prieš 4 metus, ir iš M2, M3, N2 ir N3 kategorijų transporto priemonių, kurios pirmą kartą registruotos  ne anksčiau kaip prieš 3 metus. Transporto priemonės naudojimo laikotarpis skaičiuojamas nuo transporto priemonės pirmosios registracijos dienos iki mokestinio laikotarpio paskutinės dienos. 

 

Jeigu nuo kelių transporto priemonės pirmosios registracijos dienos nustatytas lengvatos taikymo laikotarpis sueina mokestinio laikotarpio eigoje, apmokestinamas visas per mokestinį laikotarpį sunaudotų degalų kiekis.

 

Pavyzdžiui vilkiko pirmoji registracija yra 2018 m. gruodžio 10 d., jam paskutinę 2021 metų mokestinio laikotarpio dieną, t. y. gruodžio 31 d., bus daugiau nei 3 metai skaičiuojant nuo jo pirmosios registracijos datos, todėl už visą per 2021 metus šios transporto priemonės sunaudotą  degalų kiekį Lietuvos teritorijoje turės būti skaičiuojamas ir mokamas mokestis. Tokia pati sąlyga taikoma skaičiuojant kitų kategorijų transporto priemonių metus.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-12