BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


KLAUSIMAS

Išvažiuoju į žvejybą keturioms paroms ir turiu 2,5 metro  tinklelį. Ar galiu turėti tinklelyje daugiau kaip 5 kg žuvies, kurią nusifotografuoju, pasveriu, kiek pagavau, ir paleidžiu atgal? Ar turėti daugiau negu 5 kg negalima?
 
ATSAKYMAS (2020-06-17)

Atsakydami į paklausimą informuojame, kad Departamentas neįgaliotas oficialiai aiškinti įstatymų ar kitų teisės aktų ir jų taikymo, todėl teikiame Departamento specialistų nuomonę paklausime keliamu klausimu. Paklausime pateikti duomenys netikrinami, atsakymas rengiamas pagal pateiktus duomenis. Asmeniui papildomai pateikus informacijos apie konkrečias faktines aplinkybes, nenurodytas paklausime, gali pasikeisti ir Departamento konsultacijos turinys.

Informuojame, kad mėgėjišką žvejybą Lietuvos Respublikos teritorijoje reglamentuoja Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2013 m. sausio 4 d. įsakymu Nr. D1-14 „Dėl mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės).

Taisyklių 4.2. p. nurodyta: „viena žvejyba – mėgėjų žvejyba ar limituota žvejyba nuo asmens atvykimo į žvejybą iki žvejybos pabaigos“.

Pagal Taisyklių 6 p.: „vienos žvejybos metu sugautų žuvų bendras svoris negali viršyti 5 kg, o Kuršių mariose – 7 kg“.

Todėl vienos žvejybos metu sugautų žuvų kiekis, laikomas Jūsų nurodytame tinklelyje (sietelyje), negali viršyti 5 kg, o sugautos Kuršių mariose – 7 kg.

Ši konsultacija pateikiama pagal jos pasirašymo dieną galiojančius teisės aktus ir negali būti laikoma Departamento sprendimu konkrečioje situacijoje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-12