BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


KLAUSIMAS
Kokie yra reikalavimai norint įsigyti ne mėgėjų žvejybos įrankius?


ATSAKYMAS (2020-06-03)
Atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad Departamentas neįgaliotas oficialiai aiškinti įstatymų ar kitų teisės aktų ir jų taikymo, todėl teikiame Departamento specialistų nuomonę paklausime keliamu klausimu. Paklausime pateikti duomenys netikrinami, atsakymas rengiamas pagal pateiktus duomenis. Asmeniui papildomai pateikus informacijos apie konkrečias faktines aplinkybes, nenurodytas paklausime, gali pasikeisti ir Departamento konsultacijos turinys.
Informuojame, kad vadovaujantis Žvejybos įrankių ženklinimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2000 m. liepos 29 d. įsakymo Nr. D1-383 „Dėl plombos aprašymo patvirtinimo bei žvejybos įrankių ženklinimo tvarkos nustatymo“, (toliau – Tvarka) 1.1 p., visų tipų laikomi ar naudojami verslinės žvejybos įrankiai (išskyrus įrankius, laikomus prekybos ar gamybos vietose) ir žvejybos įrankiai, kurie nustatyta  tvarka naudojami  specialiojoje žvejyboje, turi būti pažymėti  plombomis, nurodytomis šiuo įsakymu patvirtintame Plombos aprašyme.
Pagal Prekybos ne mėgėjų žvejybos įrankiais tvarkos aprašo, patvirtinto Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus 2016 m. vasario 22 d. įsakymu Nr. AV-63 „Dėl aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus 2012 m. gruodžio 20 d. įsakymo Nr. AV-297 „Dėl Prekybos ne mėgėjų žvejybos įrankiais tvarkos aprašo patvirtinimo““, (toliau – Tvarkos aprašas) 5 p., leidimus įsigyti ne mėgėjų žvejybos įrankius išduoda Aplinkos apsaugos agentūra. 
Pažymime, kad pagal Tvarkos aprašo 24 p. teisę gauti įsigijimo leidimą turi ir žemės sklypų, kuriuose yra privatūs asmenims nuosavybės teise priklausantys vandens telkiniai, savininkai. 
Vadovaujantis Tvarkos 1.2 p. asmenys, turintys teisę laikyti ir naudoti verslinės žvejybos įrankius, patys juos ženklina plombomis, nurodytomis Tvarkoje. Plombas asmenims, turintiems teisę laikyti ir naudoti verslinės žvejybos įrankius, išduoda Departamentas. 
Atsižvelgdami į tai ir vadovaudamiesi Tvarkos aprašo 25 p. nuostatomis, Jūs turėtumėte kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą dėl leidimo įsigyti ne mėgėjų žvejybos įrankius (tinklus) gavimo. Gavę įsigijimo leidimą bei įsigiję ne mėgėjų žvejybos įrankį (tinklą), dėl jo pažymėjimo, vadovaudamiesi  Tvarkos 1.2 p. nuostatomis, turėtumėte kreiptis į Departamento teritorinę valdybą. 
Ši konsultacija pateikiama pagal jos pasirašymo dieną galiojančius teisės aktus ir negali būti laikoma Departamento sprendimu konkrečioje situacijoje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-16