BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


KLAUSIMAS

Norime įsigyti ir savo medžioklės plotų vienete į laisvę paleisti kelis danielius. Planuojamų įsigyti danielių aptvaras yra kitame rajone. Taigi kokius ir kokia tvarka dokumentus (prašymus) reikia pateikti ir gauti, kad danieliai būtų paleisti teisėtai?

ATSAKYMAS (2020-02-19)

Atsakydami į Jūsų paklausimą, informuojame, kad Departamentas neįgaliotas oficialiai aiškinti įstatymų ar kitų teisės aktų ir jų taikymo, todėl teikiame Departamento specialistų nuomonę paklausime keliamu klausimu. Paklausime pateikti duomenys netikrinami, atsakymas rengiamas pagal pateiktus duomenis. Asmeniui papildomai pateikus informacijos apie konkrečias faktines aplinkybes, nenurodytas paklausime, gali pasikeisti ir Departamento konsultacijos turinys.

Pažymime, kad, vadovaujantis Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių (toliau – Taisyklės), patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2002 m. gegužės 16 d. įsakymu Nr. D1-533/B1-310 „Dėl Laukinių gyvūnų taisyklių patvirtinimo“, 37 punktu, leidžiama išleisti į laisvę nelaisvėje laikomus Lietuvos teritorijoje natūraliai gyvenančių rūšių gyvūnus (šiuo atveju – danielius) į buveines, iš kurių jie buvo paimti, ar į jiems būdingas buveines, jeigu tikėtina, kad laisvėje šie gyvūnai išgyvens. Apie numatomą gyvūnų išleidimą į laisvę turite ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų raštu arba el. paštu pranešti Departamentui ir gauti jo raštišką pritarimą. Departamentas, gavęs pranešimą apie numatomą gyvūnų išleidimą, per 5 darbo dienas pritars arba pateiks motyvuotą atsakymą, kodėl gyvūnų negalima išleisti į laisvę.

Jūsų pateiktame paklausime nurodyta, kad minėtus gyvūnus numatoma perkelti iš kito rajono esančio laukinių gyvūnų aptvaro. Primename, kad, vadovaujantis Taisyklių 29 punktu, kai laukiniai gyvūnai yra pervežami Lietuvos Respublikos teritorijoje, kelionės metu būtina turėti Veterinarijos pažymėjimą, kurio forma patvirtinta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2006 m. birželio 15 d. įsakymu Nr. B1-387 „Dėl Veterinarijos pažymėjimo formos patvirtinimo“, ir Lietuvos Respublikoje vežamų gyvūnų važtaraštį, kurio forma patvirtinta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2006 m. kovo 16 d. įsakymu Nr. B1-207 „Dėl Lietuvos Respublikoje vežamų gyvūnų važtaraščio ir Leidimo paskersti gyvūną skerdykloje formų patvirtinimo“. Taip pat, vadovaujantis Taisyklių 31 punktu, įsigijus laukinių gyvūnų, būtina turėti jų teisėtą įsigijimą patvirtinančius dokumentus. Primename, kad, vadovaujantis Lietuvos Respublikos laukinės gyvūnijos įstatymo 3 straipsnio nuostatomis, į laisvę paleisti gyvūnai nuo paleidimo momento taps laukinės gyvūnijos išteklių dalimi. Disponavimą šiais ištekliais nustato teisės aktai, reglamentuojantys laisvėje gyvenančių laukinių gyvūnų naudojimo tvarką.

Ši konsultacija pateikiama pagal jos pasirašymo dieną galiojančius teisės aktus ir negali būti laikoma Departamento sprendimu konkrečioje situacijoje.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-12