BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ar komunalinių paslaugų teikimas ir apmokestinimas už komunalinių atliekų tvarkymą yra teisėtas, jeigu nėra sudaryta sutartis dėl šių paslaugų teikimo?

ATSAKYMAS (2021-10-12)

Pagal Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo (toliau – Įstatymas) 25 str. savivaldybės įpareigotos organizuoti komunalinių atliekų tvarkymo sistemas, būtinas jų teritorijose susidarančioms komunalinėms atliekoms tvarkyti, užtikrinti tų sistemų funkcionavimą, organizuoti atliekų, kurių turėtojo nustatyti neįmanoma arba kuris neegzistuoja, tvarkymą ir administruoti komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos teikimą. O vadovaujantis Įstatymo 2 str. 41 d. Komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos teikimo administravimas – savivaldybės veikla nustatant komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos teikimo taisykles, priimant kitus teisės aktus, reglamentuojančius komunalinių atliekų tvarkymą, taip pat savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių, kitų teisės aktų reikalavimų vykdymo kontrolė.

Pažymime, kad pagal Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. spalio 23 d. įsakymu Nr. D1-857 „Dėl minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų patvirtinimo“ 45 ir 47 p. savivaldybė įpareigota teikti informaciją apie komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas, jų kainas, kainų pagrindimą, papildomą informaciją, susijusią su paslaugos teikimo pertrūkiais, pokyčiais, aplinkybėmis, paslaugos teikimo nutraukimą, sustabdymą ar apribojimą.

Pagal Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 str. 2 dalį ir 31 dalį vietinių rinkliavų nustatymas ir komunalinių atliekų tvarkymo sistemų diegimas, antrinių žaliavų surinkimo ir perdirbimo organizavimas, sąvartynų įrengimas ir eksploatavimas yra savivaldybių savarankiškosios funkcijos.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų organizavimas ir kainodara yra savivaldybių kompetencija, todėl dėl Jums rūpimų klausimų turėtumėte kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją.

Atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos internetinėje svetainėje rasite papildomą informaciją apie komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas ir komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kainodarą https://am.lrv.lt/lt/veiklos-sritys-1/atliekos/komunalines-atliekos (pasirinkite Dažniausiai užduodami klausimai).

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-10-14