BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ar galima įrengti laužavietes prie paviršinių vandens telkinių (2020-06-01)?

KLAUSIMAS
Ar galima įrengti laužavietes prie paviršinių vandens telkinių? 


ATSAKYMAS (2020-06-01)
Atsakydami į Jūsų paklausimą informuojame, kad Departamentas neįgaliotas oficialiai aiškinti įstatymų ar kitų teisės aktų ir jų taikymo, todėl teikiame Departamento specialistų nuomonę paklausime keliamu klausimu. Paklausime pateikti duomenys netikrinami, atsakymas rengiamas pagal pateiktus duomenis. Asmeniui papildomai pateikus informacijos apie konkrečias faktines aplinkybes, nenurodytas paklausime, gali pasikeisti ir Departamento konsultacijos turinys.
Informuojame, kad reikalavimai dėl laužaviečių įrengimo, laužų kūrenimo nėra tiesiogiai susiję su atstumais nuo paviršinių vandens telkinių. Tai priklauso nuo to, kokioje teritorijoje tai ketinama daryti. 
Pažymėtina, kad laužus viešojo naudojimo teritorijose, miškuose, saugomose teritorijose galima kurti tik valstybinės žemės savininko, naudotojo ar valdytojo tam specialiai įrengtose vietose, o privačiuose žemės sklypuose savininko nustatytose vietose (Aplinkos apsaugos reikalavimų lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 1999 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. 269 „Dėl Aplinkos apsaugos reikalavimų lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis patvirtinimo“, 9 punktas.), jei to nedraudžia teisės aktai, nustatantys žemės naudojimo sąlygas atitinkamoje teritorijoje (pavyzdžiui, Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo 61 straipsnio 1 dalies 5 punktas, 63 straipsnio 1 dalies 4 punktas, 69 straipsnio 1 dalies 27 punktas, 90 straipsnio 1 dalies 4 punktas; Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. balandžio 7 d. nutarimu Nr. 500 „Dėl Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių patvirtinimo“, 12 punktas; Lankymosi miške taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2013 m. lapkričio 15 d. įsakymu Nr. D1-849 „Dėl Lankymosi miške taisyklių patvirtinimo“, 15.1. papunktis).
Atkreiptinas dėmesys, kad be aplinkosauginių reikalavimų, įrengiant laužavietes ir kūrenant laužus, privaloma laikytis Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių, patvirtintų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2005 m. vasario 18 d. įsakymu Nr. 64 „Dėl Bendrųjų priešgaisrinės saugos taisyklių patvirtinimo ir kai kurių Priešgaisrinės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus įsakymų pripažinimo netekusiais galios“.
Dėl detalesnės informacijos apie laužaviečių įrengimą ir laužų kūrenimo tvarką konkrečiose teritorijose reikėtų teirautis atitinkamų teritorijų administratorių – savivaldybių institucijų, saugomų teritorijų direkcijų, Valstybinės miškų urėdijos regioninių padalinių.
Konsultacijoje nurodytus teisės aktus galite rasti Teisės aktų registro interneto svetainėje www.e-tar.lt.
Ši konsultacija pateikiama pagal jos pasirašymo dieną galiojančius teisės aktus ir negali būti laikoma Departamento sprendimu konkrečioje situacijoje.
 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-07-13