BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Biologinės įvairovės apsauga

KLAUSIMAS

Kokie reikalavimai taikomi gandralizdžiams perkelti nuo elektros stulpo?

 

ATSAKYMAS (2020-11-10)

Remiantis Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymu (toliau – Įstatymas), visos laukinių paukščių rūšys, natūraliai paplitusios Europos Sąjungos valstybių narių europinėje teritorijoje, yra priskiriamos saugomoms rūšims. Įstatymo 15 straipsnis nustato, jog yra draudžiama tyčia naikinti, sunaikinti arba pažeisti laukinių paukščių lizdus ir kiaušinius. Tačiau įstatymas numato galimybę visą laukinio paukščio lizdo medžiagą ar jos dalį perkelti į kitą vietą artimoje aplinkoje arba ant artimoje aplinkoje įrengtos atitinkamai laukinių paukščių rūšiai tinkamos dirbtinės lizdavietės arba pritaikyti lizdo aplinkos sąlygas taip, kad laukiniai paukščiai toliau perėtų toje vietoje ar artimoje aplinkoje ir perėjimas būtų jiems saugesnis arba darytų mažiau žalos ūkinės veiklos objektams. Taikant šią nuostatą artima aplinka laikoma vieta, esanti ne toliau kaip 100 metrų atstumu nuo pirminės laukinio paukščio lizdo vietos.

Siekiant tvarkyti laukinių paukščių lizdus, reikalingas leidimas. Jis gali būti išduodamas, jeigu kyla pavojus žmonių sveikatai ir saugai ar oro saugai, siekiant apsaugoti nuo didelės žalos pasėlius, naminius gyvulius, miškus, žuvų išteklius, akvakultūrą ir vandenis. Taip pat dėl floros ir faunos apsaugos, mokymo ir mokslo tiriamųjų darbų, populiacijos atkūrimo ar būtino veisimo tikslais. Kadangi gandrai irgi priskiriami saugomajai rūšiai, tvarkyti ir perkelti jų lizdus nuo privataus asmens valdose esančio elektros stulpo reikalingas leidimas. Norint jį gauti, pirmiausia Aplinkos apsaugos agentūrai pateikiamas prašymas, kuriame nurodoma informacija apie atramos, nuo kurios planuojama nukelti gandralizdį, identifikacinį numerį. Taip pat reikia pateikti elektros energijos skirstymo operatoriaus pritarimą, informaciją apie suderintą darbų vykdytoją dėl perkėlimo darbų.

Gandralizdžio perkėlimo darbus draudžiama vykdyti baltųjų gandrų veisimosi metu – nuo balandžio 1 iki rugpjūčio 31 d. Prašymą Aplinkos apsaugos agentūrai galima pateikti paštu (A. Juozapavičius g. 9, 09311 Vilnius) arba elektroniniu paštu [email protected]

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-09-16