BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


header image

Žvejyba

Iliustracija Konsultuojame
Iliustracija Dažniausiai užduodami klausimai
Pastebėjus aplinkosauginį pažeidimą, prašome pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112

⦿ Plačiažnyplis vėžysdraužiama gaudyti (įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą). 

⦿ Siauražnyplis vėžys – leidžiama gaudyti liepos 16 d. – spalio 14 d.* Vienos žvejybos metu galima sugauti ne daugiau 50 vnt. Sugautų vėžių minimalus dydis – 10 cm (nuo galvos smaigalio pradžios iki ištiestos uodegos plokštelės galo).

⦿ Rainuotasis vėžys – invazinis vėžys. Leidžiama gaudyti visus metus, nei dydis, nei vienetai neribojami. 

Rainuotųjų vėžių gaudymui bučiukų ir samtelių kiekis neribojamas, šiuos vėžius taip pat leidžiama gaudyti rankomis ir graibštais, tačiau tokios žvejybos metu visi sugauti plačiažnypliai, siauražnypliai vėžiai ar žuvys turi būti nedelsiant paleisti į tą patį vandens telkinį.

⦿ Žymėtasis vėžys – invazinis vėžys. Leidžiama gaudyti visus metus, nei dydis, nei vienetai neribojami.

Žymėtųjų vėžių gaudymui bučiukų ir samtelių kiekis neribojamas, šiuos vėžius taip pat leidžiama gaudyti rankomis ir graibštais, tačiau tokios žvejybos metu visi sugauti plačiažnypliai, siauražnypliai vėžiai ar žuvys turi būti nedelsiant paleisti į tą patį vandens telkinį.


* Tačiau, kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja kitą dieną po savaitgalio ar valstybinės šventės. Draudimas negalioja paskutiniąją draudimo dieną, jei ji yra savaitgalis ar valstybinė šventė.

Vėžių gaudymas

© Wikimedia Commons ir Žuvininkystės tarnybos nuotr.

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-09-20