BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


SVARBIOS APLINKOSAUGINĖS DATOS ŽVEJAMS, MEDŽIOTOJAMS, ĮMONĖMS

Draudžiama žvejoti:

lydekas nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d.;

sterkus nuo kovo 1 d. iki gegužės 31 d.;

salačius nuo balandžio 1 d. iki gegužės 15 d.;

kiršlius nuo kovo 1 d. iki gegužės 15 d.;

marguosius upėtakius nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.;

sykus nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.;

vėgėles nuo gruodžio 15 d. iki sausio 31 d.;

žiobrius nuo gegužės 15 d. iki birželio 15 d.;

siauražnyplius vėžius nuo spalio 15 d. iki liepos 15 d;

karšius nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje esančiuose vandens telkiniuose (išskyrus karšių žvejybą polderiuose);

šamus nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 1 d.

Lašišas ir šlakius leidžiama žvejoti nuo rugsėjo 1 d. iki spalio 15 d. ir nuo gruodžio 26 d. iki balandžio 30 d. pagal Limituotos žvejybos reguliavimo priemones ir sąlygas.

Be mėgėjų žvejybos leidimo – vasario 16 d., kovo 11 d., liepos 6 d. ir rugpjūčio 15 d. visuose valstybiniuose vandens telkiniuose, kuriuose mėgėjų žvejyba nedraudžiama ir kuriuose neorganizuojama limituota žvejyba, ir Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose, kuriuose mėgėjų žvejyba nedraudžiama, visi asmenys turi teisę žvejoti nemokamai.

Nuo sausio 1 d. iki balandžio 30 d. žvejoti masalui naudojant žuvelę (išskyrus žvejybą Kuršių mariose ir žvejybą žuvies gabalėliu);

Medžiojamuosius gyvūnus medžioti leidžiama:

briedžių patinus – nuo rugpjūčio 15 d. iki gruodžio 15 d., pateles – nuo spalio 1 d. iki lapkričio 30 d., jauniklius – nuo spalio 1 d. iki sausio 31 d.;

tauriųjų elnių patinus – nuo rugpjūčio 15 d. iki sausio 31 d., pateles ir jauniklius – nuo rugsėjo 15 d. iki sausio 15 d.;

danielių patinus – nuo spalio 1 d. iki kovo 31 d., pateles ir jauniklius – nuo spalio 1 d. iki sausio 31 d.;

stirnų patinus – nuo gegužės 1 d. iki spalio 31 d., pateles ir jauniklius – nuo spalio 1 d. iki gruodžio 31 d.;

šernus – visus metus;

vilkus, paprastuosius šakalus – nuo spalio 15 d. iki kovo 31 d. (išnaudojus nustatytą vilkų sumedžiojimo limitą, vilkų medžiojimo sezonas nutraukiamas anksčiau);

barsukus – nuo spalio 1 d. iki gruodžio 1 d.;

pilkuosius kiškius – nuo lapkričio 3 d. iki sausio 31 d.;

bebrus – nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 15 d.;

lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas, ondatras – visus metus;

želmenines ir baltakaktes žąsis – nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 15 d.;

didžiąsias antis – nuo rugpjūčio 15 d. iki gruodžio 15 d.;

fazanus – nuo rugsėjo 1 d. iki balandžio 30 d.


Medžioklė su varovais leidžiama nuo spalio 15 d. iki sausio 31 d., atsižvelgiant į atskirų medžiojamųjų gyvūnų rūšių medžioklės terminus.

  • Mokesčiai už aplinkos teršimą iš stacionariųjų taršos šaltinių, už aplinkos teršimą iš mobiliųjų taršos šaltinių (išskyrus mokestį už aplinkos teršimą iš žemės ūkio veiklai naudojamų ne keliais judančių mechanizmų), už aplinkos teršimą sąvartyne šalinamomis atliekomis, už aplinkos teršimą gaminių ir pakuočių atliekomis – pasibaigus jų mokestiniam laikotarpiui privaloma užpildyti mokesčio už aplinkos teršimą deklaraciją, ją pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir sumokėti mokesčius už aplinkos teršimą ne vėliau kaip pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, iki kalendorinių metų, einančių po to mokestinio laikotarpio, vasario 15 dienos. 

 

  • Mokesčiai už valstybinius gamtos išteklius (naudingosios iškasenos, vanduo, statybinis gruntas). Pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, privaloma užpildyti mokesčio už valstybinius gamtos išteklius deklaraciją, ją pateikti tai teritorinei valstybinei mokesčių inspekcijai, kurios veiklos teritorijoje veikiama arba yra įregistruoti mokesčio mokėtojais. Mokestį už valstybinius gamtos išteklius sumokėti  iki antro kalendorinio mėnesio, einančio po mokestinio laikotarpio, už kurį mokestis mokamas, 15 dienos.

 

  • Mokesčiai už medžiojamųjų gyvūnų išteklius. Pasibaigus mokestiniam laikotarpiui privaloma užpildyti mokesčio už aplinkos teršimą deklaraciją, ją pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir sumokėti mokesčius už aplinkos teršimą ne vėliau kaip pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, iki kalendorinių metų, einančių po to mokestinio laikotarpio, vasario 15 dienos. 

 

  • Gaminių ir pakuotės apskaitos vykdymo GPAIS terminai:
  • Ketvirčių suvestines (I, II III, IV) būtina suformuoti ir patvirtinti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo ketvirčio pabaigos;
  • Metines ataskaitas būtina suformuoti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo metų pabaigos;
  • Metines ataskaitas būtina pateikti Aplinkos apsaugos agentūrai vertinti ne vėliau kaip per 50 kalendorinių dienų nuo metų pabaigos.

 

  • Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos priemonių vykdymo ataskaita, patvirtinta savivaldybės sprendimu, teikiama Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos ne vėliau kaip iki kovo 1 d. 
Paskutinė atnaujinimo data: 2021-08-31