Teismui perduota byla dėl pažeidimų „Kabelių“ medžiotojų būrelio teritorijoje

Data

2019 02 04

Įvertinimas
0

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) informuoja, kad dviems „Kabelių“ medžiotojų būrelio medžiotojams surašyti administracinio nusižengimo protokolai dėl neteisėto gyvūno sumedžiojimo, gabenimo ir dorojimo. 

Už šiuos pažeidimus asmenims gresia baudos nuo 800 iki 1800 eurų, pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimas ir teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų. Taip pat už neteisėtai sumedžiotą briedžio patiną teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri siekia 7483,32 eurų. Kokias baudas skirti toliau spręs Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmai.

Tyrimas dėl minėtų nusižengimų pradėtas po to, kai Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą dėl 2018 m. rugsėjo 13 d. galimai neteisėtai „Kabelių“ medžioklės teritorijoje Varėnos rajone sumedžioto briedžio patino. 

Tyrimo metu nustatyta, kad „Kabelių“ medžiotojų būrelis, 2018–2019 metų medžioklės sezonui turėjo limitą sumedžioti 2 briedžio patinus, kurie jau buvo sumedžioti rugsėjo 2 d. ir rugsėjo 10 d. vykusių medžioklių metu. Todėl rugsėjo 13 dieną sumedžiotas briedžio patinas laikomas sumedžiotu neteisėtai, nes buvo viršytas turėtas briedžių patinų sumedžiojimo limitą, padarant žalą gamtai. Be to, neteisėtai sumedžiotą briedžio patiną buvo bandomas nuslėpti, jis nebuvo įrašytas į medžioklės lapą.

 
UA-131744731-1