Mokymai dėl cheminių medžiagų kontrolės vykdymo

Data

2019 02 11

Įvertinimas
0

Vasario 7 d. Muitinės mokymų centre vyko aplinkosaugininkų organizuoti ir vesti mokymai apie importuojamų cheminių medžiagų registracijos prievoles, skirtas Lietuvos Respublikos muitinės pareigūnams. 

Šie mokymai – 2019 m. Europos Sąjungos valstybėse vykdomo projekto, kurį organizuoja Europos cheminių medžiagų agentūra, dalis. Projekto tikslas – patikrinti, kaip įmonės laikosi importuojamų cheminių medžiagų registracijos prievolių.

Lietuvoje šio projekto nacionaliniu koordinatoriumi yra paskirtas Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) Aplinkos kokybės departamento Taršos prevencijos ir cheminių medžiagų kontrolės skyriaus vyriausiasis valstybinis aplinkos apsaugos inspektorius Marius Šulga, o valstybinė cheminių medžiagų kontrolė yra vykdoma bendradarbiaujant kartu su teritoriniais muitinės pareigūnais. 

AAD primena, kad siekiant užtikrinti, jog tiekiamos rinkai cheminės medžiagos yra saugios, jos privalo būti užregistruotos. Neregistruotų cheminių medžiagų tiekimas rinkai yra draudžiamas. Visos importuojamos cheminės medžiagos, kurios privalėjo būti užregistruotos, bet to laiku neatlikus, laikomos nelegaliomis. Aplinkos apsaugos pareigūnams nustačius, kad cheminės medžiagos yra neužregistruotos, jos privalės būti išimtos iš rinkos ir sunaikintos. 

 
UA-131744731-1