Aplinkosaugininkai paaiškina, kaip atskirti vandens taršą naftos produktais nuo žiedadulkių taršos

Data

2019 04 15

Įvertinimas
0

Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) Panevėžio valdybos pareigūnai sulaukė pranešimo, kuriame įtarima, kad Nevėžio upėje pastebėta vandens tarša naftos produktais.

Aplinkosaugininkams nedelsiant nuvykus į pranešime nurodytą vietą, buvo apžiūrėta upės atkarpa ties A. Jakšto gatve esančiu pėsčiųjų tiltu. Atlikus apžiūra nustatyta, kad vandens paviršiuje plaukioja žiedadulkių sąnašos, o nuo jų yra susidariusi gelsvos spalvos plėvelė, kuri yra panaši į naftos produktų plėvelę. 

Žiedadulkių plėvėlę ar sąnašos vandenyje susidaro kiekvieną pavasarį, kai prasideda medžių ir kitos augalijos žydėjimas. Kadangi vėjas paskleidžia šalia upės augančios augmenijos žiedadulkes, o dalis jų nusėda vandens paviršiuje.

AAD dėkoja pilietiškiems ir neabejingiems gyventojams, kurie praneša apie galimus aplinkosaugos pranešimus bei primena, kad pavasarį žiedadulkių plėvelę lengva sumaišyti su dėl naftos produktų susidariusia plėvele. Ši plėvelė išsiskiria tuo, jog paprastai vandenį nudažo vaivorykštės spalvomis ir ima žaižaruoti apšviesta saulės.

UA-131744731-1